ATIK YAG TANKI

13
113
atik1
13-3
7
sintinetanki
14
20170926_104818
13 113 atik1 13-3 7 sintinetanki 14 20170926_104818

ATIK YAG TANKI

Atık yağ farklı şekillerde bertaraf edilebilir. Bu, kullanılmış yağı saha dışına göndererek yapılabilir (yerel garajlarınız ve yerel atık bertaraf tesisleri gibi bazı tesislerin kullanılmış yağı işlemesine izin verilir). Atık yağ tankları, bu atık yağların toplanıncaya kadar depolanması için kullanılabilir. 

Yağı ne kirletir?

Modern motorlar verimli olabilir, ancak ürettikleri ısı hala motor yağını değiştirerek katkı maddelerinin ve diğer temel özelliklerin bozulmasına neden olur. Bu, az miktarda su ile birlikte kir, toz ve pas gibi diğer kirleticilerle birleşen asitler oluşturur. Piston segmanlarından sızan bu egzoz gazlarına ekleyin ve kadmiyum, alüminyum, kurşun, çelik, demir ve kromun yanı sıra arsenik ve benzopiren içerebilecek kirli yağınız var.

Bu, içme suyunuzda istemeyeceğiniz kimyasalların bir listesidir, bu nedenle atık yağ depolaması büyük ölçüde düzenlenmiştir. Bir milyon litre tatlı suyu içilemez hale getirmek için yalnızca bir litre atık yağ yeterlidir, bu nedenle dökülmeleri önlemek ilk öncelik olmalıdır.

Atık yağ depolama – temel bilgiler

Esasen, mevzuat atık yağın toprağa veya yağmur suyuna atılmasını yasaklar ve petrolün kapalı ve kapalı bir alanda ve uygun kaplarda depolanmasını sağlayarak herhangi bir dökülmenin önlenmesi için gereklilikleri ana hatlarıyla belirtir.

Büyük miktarlarda atık yağ depoluyorsanız da bir lisansa ihtiyacınız olabilir ve bazı durumlarda sıvı atık için bir vergi uygulanacaktır. Atık yağın taşınması, tehlikeli atık takibine tabi olabilir.

Genel olarak, atık yağ depolama ile ilgili temel bilgiler şunlardır:

  • Atık yağı diğer maddelerle karıştırmayın
  • Atık yağ kaplarını doğru şekilde etiketleyin
  • Atık yağı asla paslanmış veya hasarlı bir kapta veya tankta saklamayın.
  • Atık yağ depolama ile ilgili eyalet veya bölge mevzuatınızı öğrenin

NSW EPA, önemli bir şekilde, depoladığınız sıvı atık konteynerlerinin sayısını en aza indirmeniz ve varillerin devrilmesi ve belirlenen muhafaza alanı dışında bir dökülmeye neden olma olasılığını en aza indiren dökülme önleme sistemleri kullanmanız gerektiğini söylüyor.